Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019

 1. Dzisiaj gościmy kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, którzy skierują do nas słowo a po Mszy św. zbiorą ofiary na Seminarium.
 2. Zbiórka remontowa i inwestycyjna przed tygodniem wyniosła 9970 zł. Bóg zapłać!
 3. Zbiórka na Caritas Parafialną – za tydzień przed kościołem. Caritas będzie nieczynny 20 i 27.05.
 4. Rocznicę I Komunii świętej będą przeżywać dzieci podczas Mszy św. o godz. 10.
 5. Nabożeństwo majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki po Mszy św. do godz. 19:30. Różaniec w środę o godz. 17:30. Apel Jasnogórski w soboty o godz. 21. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedziele o godz. 7:30.
 6. W intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zostanie odprawiona Msza święta w sobotę o godz. 18. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć modlitwą to dobre dzieło oraz tych, którzy podjęli się duchowej adopcji. Zapraszamy Matki w stanie błogosławionym.
 7. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: ministranci starsi – czwartek godz. 19; DM Radość – piątek godz. 19; ministranci młodsi i kandydaci – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11
 8. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu czynne będzie we wtorek od godz. 16 do 17 i w piątek od godz. 9 do 10.
 9. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy 8 i 3 gimnazjum ma swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 12 w kościele. Na spotkanie prosimy dostarczyć zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach szkolnych.
 10. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30.
 11. Nasza parafia została zgłoszona do XV Maratonu Biblijnego. W związku z tym w czwartek 23 maja weźmiemy udział w czytaniu Pisma Świętego. Odczytanie jednego fragmentu trwa ok. 5 min. Potrzeba do tego 70 osób. Dzisiaj odbywają się zapisy do udziału w Maratonie Biblijnym, które przeprowadza z tyłu kościoła nasza koordynatorka Zofia Kotyńska. Można się zapisać na konkretną godzinę. Tam też otrzymamy fragment do odczytania. Wszystko będzie trwać od godz. 15 do 21:30 z przerwą na Mszę św. o godz. 18. Serdecznie prosimy o zaangażowanie w to dzieło a także do nawiedzenia kościoła w czasie czytania Biblii.
 12. W niedzielę o godz. 22:30 wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Prosimy o wsparcie modlitewne dla pielgrzymów.
 13. Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Prosimy chętnych o fundowanie nagród a także o przynoszenie fantów do zakrystii lub do biura parafialnego. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich pragnących pomóc w organizacji festynu będzie 5 czerwca o godz. 19. Podczas tegorocznego festynu zaśpiewa dla nas zespół Siewcy Lednicy.
 14. Gościmy Siostry z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Prosimy o kilka słów na ten temat.
 15. Zmarli nasi parafianie: śp. Elżbieta Łukaszewska z ul. Nakielskiej, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz śp. Kazimierz Owsianowski z ul. Mińskiej. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 9 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10:40. Wieczny odpoczynek…..