Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020

  1. Na budowę windy i inne inwestycje zebraliśmy przed tygodniem 5910 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za to, że nawet podczas tego trudnego czasu są Parafianie, którzy nieustannie wspierają swoją Wspólnotę. Msza św. za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.
  2. Od poniedziałku w naszym kościele może znajdować się 56 osób licząc razem ze służbą liturgiczną(1 osoba na 15m2 powierzchni). W związku z tym rezygnujemy ze Mszy św. o godz. 17. Będzie tylko jedna Msza św. koncelebrowana odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18. Msze św. w soboty o godz. 7, 17 i 18 a w niedziele o godz. 8, 10, 12, 15(o ustanie zarazy) i 18. W związku z wprowadzonym obowiązkiem zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki informujemy, że w kościele może przebywać tylko ta osoba, która stosuje się do tego przepisu.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8 do 18. Msze św. w tygodniu tylko o godz. 18. Codziennie o godz. 20:30 kapłani odmawiają różaniec bez udziału wiernych zakończony Apelem Jasnogórskim. Prosimy by w tym samym czasie wszyscy odmawiali różaniec w swoich rodzinach w duchowej łączności z kapłanami. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 15. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane. Można łatwo skorzystać z transmisji wchodząc na stronę internetową naszej parafii odkupiciel.archpoznan.pl i klikając w okienko „na żywo”.
  4. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość zapraszamy w każdy piątek na Mszę św. o godz. 18. Po Mszy św. będzie nauka dla młodzieży. Przypominamy także, by podczas pobytu w kościele zachować od siebie dwumetrowy odstęp.
  5. Biuro parafialne jest nieczynne. Załatwiamy tylko bardzo ważne sprawy, które nie mogą być odłożone. Można rezerwować intencje Mszy św. drogą mailową lub telefonicznie a ofiary za Mszę można wpłacać na konto parafii z podaniem dnia i godz. Mszy.
  6. Ci, którzy chcieliby się wyspowiadać, mogą to uczynić po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem telefonicznie lub poprzez maila parafialnego.
  7. Z inicjatywy ks. Filipa Byczyńskiego, syna naszej parafii, organizujemy zbiórkę dla pracowników SOR-u przy ul. Szwajcarskiej. Pracownicy służby zdrowia proszą o jedzenie: masło, chleb tostowy, coś na śniadanie(np. szynka pakowana, parówki, sery topione pakowane), przekąski(np. kabanosy, wafle ryżowe, ciastka, czekolady), napoje(np. woda, cola, soki). Wszystkie te dary można zostawiać w koszu, który znajduje się pod chórem. Potrzebują również lodówki w dobrym stanie. Bóg zapłać!