Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2018

 

 1. Gościmy w naszej parafii Siostry Urszulanki z Pniew, które kierują do nas słowo a po Mszy zachęcamy by wspomóc finansowo Siostry zatrzymując się przy stoisku z książkami i dewocjonaliami.
 2. Na remonty i inwestycje zebraliśmy w ubiegłym tygodniu rekordowo dużą sumę 20970 zł. Jest to kwota razem z tym co wpłacane jest na konto parafii. Bardzo dziękujemy za tak hojne wspieranie naszych działań.
 3. Klerycy z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu przyjadą do naszej parafii w przyszłą niedzielę. Po Mszach św. będą zbierać datki na rzecz seminarium.
 4. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg Biblijny – wtorek godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19; Ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół dziecięcy „Redemi” – niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy „Fide Deo”- sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 1. Z okazji św. Cecylii patronki muzyki kościelnej – w najbliższy czwartek zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zespołów: młodzieżowego Fide Deo i dziecięcego Redemi oraz Organistów. Po Mszy św. zapraszamy młodzież z zespołu na spotkanie do sali na probostwie.
 2. Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasy 7 – po Mszy św. o godz. 12, klasy 8 i 3 gimnazjum – 25 listopada po Mszy św. o godz. 12.
 3. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych będzie za tydzień po Mszy św. o godz. 10 w kościele. Dzieci I komunijne będą miały spotkanie w tym samym czasie w sali młodzieży. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa! Po spotkaniu możliwość zamówienia szatek komunijnych, książeczek, medalików – w sali portretowej.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30.
 5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego we wtorek po Mszy św.; do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.; do Matki Bożej z Guadalupe w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy także Matki w stanie błogosławionym na modlitwę i uroczyste błogosławieństwo.
 6. Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela.
 7. Pielgrzymka parafialna do Częstochowy wyruszy w najbliższą sobotę o godz. 4:30 sprzed kościoła. Powrót ok. godz. 22. Do Częstochowy udajemy się wraz z całą archidiecezją. Są jeszcze wolne miejsca.
 8. Wyjście młodzieży z DM Radość do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu na wielbienie i Mszę świętą będzie w sobotę o godz. 17:30 sprzed kościoła. Powrót    godz. 22:30. Podczas modlitwy młodzież zaprosi Matkę Bożą do naszej Archidiecezji i do naszej parafii.
 9. Poradnia Życia Małżeńskiego czynna w najbliższą środę o godz. 18:30 w sali młodzieży.
 10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Zmarli nasi parafianie ś.p. Henryk Przygoda, którego pogrzeb odbył się w miniony piątek oraz dziecko Antonina Stań. Wieczny odpoczynek….