Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020

 1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki przysłał dekret, w którym napisał, że w związku z nowymi zasadami podczas zgromadzeń religijnych w czerwonej strefie może przebywać 1 osoba na 7 m2. Biorąc pod uwagę tą zasadę to w naszym kościele może przebywać 120 osób nie licząc służby liturgicznej. Ks. Arcybiskup udzielił też dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej. Zachęca jednocześnie by Ci, którzy korzystają z dyspensy byli wierni modlitwie osobistej i rodzinnej i łączyli się duchowo poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe z tymi, którzy przeżywają liturgię w świątyni. Ponadto ks. Arcybiskup przypomina, że w nabożeństwie może uczestniczyć tylko ta osoba, która ma zakryte usta i nos. Przy wejściach znajdują się pojemniki z płynem. Tam można zdezynfekować ręce. Prosimy by wchodzący do kościoła ocenili sytuację czy nie została przekroczona narzucona nam ilość osób, która wynosi 120. Jeśli tak to prosimy, by nie zostawać na nabożeństwie.
 1. Dziękujemy Księdzu Adamowi Stankiewiczowi w-ce kustoszowi sanktuarium Matki Boskiej w Licheniu za przeprowadzenie rekolekcji parafialnych, które były ważnym etapem w przygotowaniu do nawiedzenia naszej parafii przez kopię cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dziękujemy wszystkim tym, którzy uczestniczyli w rekolekcjach w tym jakże skomplikowanym dla nas czasie.
 2. Dzisiaj Światowa Niedziela Misyjna. Zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. Na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1793 zł. a składka remontowa wyniosła 9185 zł. Bóg zapłać! Za tydzień zbiórka na Ziemię Świętą i na Caritas Parafii.
 4. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30; do Bożego Miłosierdzia we wtorek; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki w niedzielę o godz. 7:30.
 5. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w najbliższym tygodniu we wtorek i w piątek również na godz. 17:30.
 6. Spotkania grup duszpasterskich: krąg biblijny – wtorek po Mszy św.; ministranci starsi – czwartek godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19; ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11; Zespół dziecięcy Redemi – niedziela godz. 9.30.
 7. W „Chacie Polskiej” został wystawiony przez Caritas Parafii kosz na żywność dla potrzebujących. Zachęcamy do zaangażowania się w ten sposób w zorganizowanie paczek żywnościowych na święta.
 8. Kandydaci do bierzmowania z klas ponadpodstawowych, którzy przyjmą sakrament 29 października, będą mieć spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.
 9. W int. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę o godz. 8. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych a także rodziców oczekujących narodzin dziecka na specjalne błogosławieństwo.
 10. Ukazał się kolejny numer „Wokół Odkupiciela”. Kto jeszcze nie nabył naszej gazety przed tygodniem to zachęcamy by to zrobił dzisiaj.
 11. Zmarli śp. Benigna Kulka, która jeszcze 3 lata temu mieszkała przy ul. Warszawskiej. Msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 11 a pogrzeb na Junikowie o godz. 13:50; śp. Zenon Kozanecki z ul. Wiesławy. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 8:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10:40, śp. Daniela Sikora z ul. Kostrzyńskiej. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 9 a pogrzeb w czwartek na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 10:40. Wieczny odpoczynek….