Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2018

 1. niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Zwiększyliśmy długość pracy nagrzewnic by w kościele było jeszcze cieplej.
 2. Składka remontowa i inwestycyjna wyniosła 10050 zł. Jest to kwota razem z pieniędzmi, które wpływają na konto. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą Wspólnotę! Trwa budowa zaplecza dla młodzieży i dzieci. Zdjęcia z naszych inwestycji można zobaczyć na stronie internetowej parafii w zakładce „Wydarzenia”.
 3. Koperty na daninę diecezjalną zostały wyłożone na stolikach przy gazetach. Daninę składamy podczas Wielkiego Postu w czasie Mszy świętych lub Gorzkich Żalów.
 4. Nasza parafia weszła w porozumienie z Caritas Poznańska by mogła korzystać z numeru KRS w celu przekazania 1% podatku na budowę windy w naszym kościele dla osób niepełnosprawnych, starszych i rodziców z wózkiem dziecięcym. Ulotki z wszystkimi potrzebnymi informacjami i numerem KRS zostały wyłożone na stolikach gdzie znajdują się gazety. Gdyby ktoś chciał przekazać na ten cel 1% podatku a miał problemy z rozliczeniem PITu bardzo chętnie pomogą panie z Caritas Poznańska. Zachęcamy także w ten sposób do wspierania naszej parafii.
 5. Cieszymy się, że nasza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej przebiegła spokojnie i pielgrzymi wrócili ubogaceni. Dziękujemy Księdzu Marcinowi za poprowadzenie pielgrzymki. Już teraz informujemy, że w przyszłym roku ks. proboszcz uda się                            z pielgrzymką parafialną do Fatimy. Szczegóły będą podane w odpowiednim czasie.
 6. Paschaliki na stół świąteczny do nabycia w cenie 7 zł. przy stolikach z gazetami.
 7. W Wielkim Poście odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:00
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18:30
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00. Kazania pasyjne głosić będzie ks. Jan Frąckowiak – sekretarz Ks. Arcybiskupa

Zarówno Drogi Krzyżowe jak też piątkowa Msza św. odprawiane są w górnym kościele. Prosimy rodziców by zadbali o to by dzieci uczestniczyły choćby w piątkowej Drodze Krzyżowej.

 1. Wracamy do stałych nabożeństw po Mszach św.: we wtorek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Żywy Różaniec będzie prowadzić modlitwę różańcową w każdą środę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby należące do tej Wspólnoty.
 3. Msze święte w najbliższym tygodniu tylko wieczorem.
 4. Spotkanie Koła Misyjnego we wtorek. Msza o godz. 18:00 z kazaniem ojca misjonarza a po niej spotkanie w sali portretowej.
 5. Zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes” – za tydzień.
 6. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej z nabożeństwem.
 7. Proszę zabrać książeczki kolędowe, które znajdują się na stolikach z gazetami.
 8. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu: Krąg Biblijny – czwartek godz. 19:00 – probostwo.
 9. Zachęcamy do zakupu „Przewodnika Katolickiego” w cenie 5 zł.