Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018

 1. Przed tygodniem na fundusz remontowo inwestycyjny zebraliśmy 11020 zł. Bóg zapłać. Za dobrodziejów parafii i ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. o godz. 18:00. Za tydzień zbiórkę na potrzebujących naszej parafii przeprowadzi Caritas Parafialna.
 2. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:
 • Duszpasterstwo Młodzieży RADOŚĆ – piątek godz. 19:00 – ostatnie spotkanie
 • Ministranci i kandydaci – sobota – wyjście na centralne obchody 1050 lat pierwszego biskupstwa w Polsce. Zbiorka przed kościołem o godz. 10:00, powrót ok. 15:00. Prosimy zabrać bilety tramwajowe oraz komże lub alby.
 • Duszpasterstwo Dzieci – sobota godz. 11:00 – ostatnie spotkanie
 • Zespół młodzieżowy Fide Deo – niedziela godz. 11:00
 • Grupa misyjna – wtorek Msza św. godz. 18:00 i spotkanie w salce młodzieży.
 1. Duszpasterstwo Młodzieży Radość wychodzi w sobotę na obchody jubileuszu pierwszego biskupstwa w Polsce sprzed kościoła o godz. 12:30. Prosimy zabrać bilety na tramwaj. Ze Starego Rynku młodzież pójdzie z innymi grupami duszpasterskimi do katedry. Zachęcamy pozostałych Parafian do udziału w sobotnich uroczystościach i do uczestnictwa we Mszy św. jubileuszowej przy katedrze o godz. 17:00 z udziałem Legata Papieskiego. Szczegóły                   na plakatach.
 2. Codziennie po Mszy św. wystawienie NS i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16:00 do 17:00 i w piątek od godz. 9:00 do 10:00. Prosimy wszystkie sprawy związane z biurem parafialnym załatwić w najbliższym tygodniu, gdyż po tym terminie księża rozpoczynają urlopy i wyjazdy z grupami parafialnymi.
 4. Spotkanie wyjeżdzających na pielgrzymkę do Gietrzwałdu będzie w poniedziałek o godz. 20:00 w sali młodzieży. Na to spotkanie prosimy przynieść 450 zł.
 5. Jeszcze tylko przez tydzień można się zapisać na wyjazd DM Radość na letnie rekolekcje w góry. Prosimy by młodzież do wakacji przyniosła karty wyjazdu i wpłacała pieniądze na rekolekcje.
 6. Dzień Wspólnoty przeżywać będzie młodzież z DM Radość w poniedziałek 25 czerwca. Szczegóły będą podane na stronie internetowej młodzieży.
 7. Prosimy o zgłoszenia młodzieży na diecezjalne dni młodzieży do Gostynia na Świętą Górę na tzw. Paradiso od 26 do 30 czerwca. Zapisy jeszcze tylko do piątku.
 8. Dzisiaj przeżywać będziemy festyn parafialny od godz. 15:00. Na festyn prosimy przynieść książki, będzie stoisko wymiany. Zostawiamy jedną książkę bierzemy drugą. Prosimy również o dostarczanie ciast do kawiarenki. Na scenie zaprezentuje się kilka zespołów wokalno – instrumentalnych. Od godz. 17:30 do 19:00 będą odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Losowanie nagród za zakupione cegiełki o godz. 19:00. Można będzie wygrać między innymi telewizor 50 calowy, rower, tablet, smartfon, kilkudniowy pobyt dla dwóch osób w pięknym zakątku naszego kraju i wiele innych nagród. Na koniec Festyny wystąpi świetny zespół „Schatzi Band”, którego wokalistą jest Zbyszko Tuchołka, finalista Bitwy na Głosy i wybitny absolwent szkoły wokalnej im. Czesława Niemena w Poznaniu. który postara się poderwać wszystkich do tańca.
 9. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Specjalnej nr 105 będzie w środę o godz. 10:20 a dla Szkoły Podstawowej nr 46 w czwartek o godz. 9:00.
 10. Zapraszamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Jest nowy numer „Wokół Odkupiciela”. Zachęcamy do nabycia!
 11. Ksiądz Arcybiskup z dniem 25 sierpnia mianował ks. mgra Radosława Ślendaka wikariuszem naszej parafii oraz odwołał ks. mgra Jarosława Czyżewskiego z pomocy duszpasterskiej w naszej parafii i skierował Księdza do pomocy duszpasterskiej w parafii św. Rity w Lusówku. Jednak ks. Jarek będzie nadal mieszkał u nas i będzie odprawiał Mszę św. w tygodniu więc nie żegnamy się!
 12. Zmarł nasz parafianin ś.p. Zbigniew Wiza z bloku nr 52. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu na Miłostowie. Wieczny odpoczynek….