Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020

 1. Od tej niedzieli zwiększa się ilość osób, które mogą przebywać w naszym kościele. Jest to jedna osoba na 10m2. Kościół ma 840 m2 więc mogą być 84 osoby jednocześnie. Zachęcamy do powrotu do kościoła by móc razem we Wspólnocie uczestniczyć w nabożeństwach.
 2. Składka inwestycyjna przeprowadzona w ubiegłą niedzielę wyniosła 10317 zł. Bardzo dziękujemy za nieustanne wspieranie naszej Wspólnoty.
 3. Bardzo prosimy o składanie Daniny Diecezjalnej. Do końca maja można jeszcze przekazywać 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła.
 4. Msze św. od poniedziałku do soboty o godz. 18 oraz o godz. 7 w środę, czwartek i w sobotę. W niedzielę Msze św. o godz. 8, 10, 12 i 18.
 5. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 8 do 18. Codziennie o godz. 20:30 różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy! Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 15. Godzinki w niedzielę o godz. 7:30. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na żywo.
 7. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek na godz. 18:00. Po Mszy nauka dla młodzieży o godz. 18:45. Na naukę dla młodzieży zapraszamy również młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Zespół młodzieżowy Fide Deo spotyka się na próbie w niedzielę o godz. 11 w kościele.
 8. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16 do 17 oraz w piątek od godz. 9 do 10. Nadal prosimy rezerwować i opłacać Msze św. drogą internetową.
 9. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę św. na godzinę 18 oraz na różaniec o godz. 20:30, Apel Jasnogórski oraz krótkie czuwanie modlitewne poprowadzone przez młodzież.
 10. „Z radością powiadamiam was, że w sobotę 23 maja br. o godz. 10:00 w Katedrze Poznańskiej udzielę dziewięciu Diakonom święceń kapłańskich. Uroczystość – ze względu na panującą pandemię koronawirusa – będzie miała charakter zamknięty. Msza Święta z udzieleniem sakramentu kapłaństwa będzie transmitowana przez Regionalny Oddział Telewizji Polskiej w Poznaniu, można również połączyć się z katedrą za pośrednictwem strony internetowej parafii katedralnej. Polecam ich modlitwom wszystkich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za nieustanne wspieranie dzieła powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium”.                                                                                                                                 Z serca Wam  b ł o g o s ł a w i ę  † Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański
 1. Zmarli nasi parafianie: śp. Blandyna Witkowska z ul. Radziejowskiej – pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz śp. Jan Dworczak z ul. Wiesławy. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 9:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10:40. Wieczny odpoczynek….