Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019

 1. Na remonty i inwestycje zebraliśmy przed tygodniem 20721 zł. Bóg zapłać! Każdego miesiąca odprawiamy Mszę św. za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii.
 1. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg Biblijny – wtorek godz. 19, ministranci starsi – czwartek godz. 19, Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00 spotkanie z przedstawicielami Duszpasterstwa Młodzieży Jordan Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11, zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11, zespół dziecięcy Redemi – sobota godz. 12 i niedziela godz. 9:30.
 2. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami aby wraz ze swoimi rodzicami podeszli do Księdza Radka po niezbędne informacje. Zapraszamy również młodzież do dołączenia do DM Radość – informacje u księdza proboszcza.
 3. Poradnia Życia Małżeńskiego czynna w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30 w salce młodzieży.
 1. Mężczyzn, którzy byli kiedyś ministrantami, zapraszamy do służby przy ołtarzu, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10. Więcej informacji u księży w zakrystii.
 1. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkania:
 2. VII dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 w sali młodzieży; kl. III gimnazjum i VIII SP w niedzielę 24.03 po Mszy św. o godz. 12 w kościele.
 3. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze SP nr 46 i szkoły KSW będą od poniedziałku do środy a rekolekcje parafialne rozpoczną się w sobotę i potrwają do 27.03. W ramach rekolekcji parafialnych będzie specjalna nauka dla młodzieży w najbliższą sobotę o godz. 19 w kościele. Zapraszamy młodzież z DM Radość, młodzież przygotowującą się do bierzmowania  a także pozostałą młodzież do skorzystania z tego zaproszenia.
 1. Nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, do Bożego Miłosierdzia – we wtorek, Różaniec – w środę o 17:30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 1. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:30
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18:30
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17
 1. Koperty na daninę diecezjalną zostały wyłożone na stolikach przy gazetach. Daninę składamy w Wielkim Poście do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła.
 1. Zbiórka żywności na święta wielkanocne dla potrzebujących będzie od poniedziałku do 8 kwietnia. Żywność prosimy składać do kosza w Chacie Polskiej, w biurze parafialnym i w poniedziałki od 16 do 17:30 w Caritasie Parafialnym.
 2. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na budowę windy w naszym kościele. Kartki z potrzebnymi informacjami na ten temat znajdują się przy gazetach.
 3. Kolejny bezpłatny numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” na Wielki Post wyłożony jest na specjalnych stojakach.
 1. Zmarł nasz parafianin ś.p. Marian Nowak z ul. Czerniejewskiej. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 12. Wieczny odpoczynek…..