Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021

  1. Ksiądz dr Przemysław Zgórecki z dniem 20 stycznia został skierowany przez księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu. W związku z tym ks. Przemysław został odwołany z zamieszkania w naszej parafii. Dziękujemy Księdzu Przemysławowi za ostatnie miesiące pobytu w naszej Wspólnocie, za sprawowane Eucharystie i nabożeństwa i życzymy wielu potrzebnych łask do dalszej pracy duszpasterskiej i naukowej.

 

  1. Na inwestycje przed tygodniem zebraliśmy 14267 zł. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za przekazanie 5 tys. zł. na budowę kaplicy MB Fatimskiej. Bóg zapłać!

 

  1. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 roku doszło do kolejnych wstrząsów. Życie straciło wiele osób, setki zostało rannych, a tysiące straciło dach nad głową. W tej nadzwyczajnej sytuacji – wychodząc naprzeciw prośbie Caritas Chorwacji – w niedzielę, dnia 24 stycznia 2021 w czasie każdej Eucharystii modlić się będziemy w intencji narodu chorwackiego a przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.

 

  1. Msze św. w styczniu są odprawiane tylko w górnym kościele. Intencja z Mszy św. sobotniej z godziny 16:30 przeniesiona została na godz. 18.

 

  1. Spotkania kolędowe w kościele w najbliższym tygodniu o godz. 18: poniedziałek –  mieszkańcy ulicy Krańcowej bloki nr 48 i 50. Wtorek – ulica Krańcowa bloki nr 52 i 54. Środa – ulica Krańcowa oraz blok 55 i 57. Czwartek – ulice Rogowska, Gąsowska, Nakielska, Radziejowska, Łabiszyńska. Piątek – ulice Kcyńska, Koronowska, Barcińska. Prosimy by na Mszę św. przynosić wodę w butelce, którą pobłogosławimy po Mszy św. Będzie ona potrzebna do poświęcenia swojego mieszkania. Będzie można również złożyć dodatkową ofiarę kolędową na nasz kościół do skrzyni, która znajduje się za ławkami. Ofiary te będą przeznaczone na wybudowanie ołtarza w powstającej nowej kaplicy pw. Matki Bożej Fatimskiej. W związku ze spotkaniami kolędowymi, przez cały styczeń po Mszach świętych nie ma nabożeństw. Nie ma również poniedziałkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Cały rozkład kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Jeśli komuś nie pasuje wyznaczony dzień to prosimy by przybył na kolędę w dowolnie wybranym dniu kolędowym.

 

  1. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21, Godzinki w niedzielę o godz. 7:30.

 

  1. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła. Na stolikach wyłożone są karki z informacją na ten temat.

 

  1. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19.; Spotkanie DM Radość poprzez Skype w piątek o godz. 19:30. Spotkanie poprowadzi ks. dr Jarosław Lekarski vice rektor WSD w Łowiczu. Prosimy by młodzież należąca do DM Radość wzięła udział w tym spotkaniu. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.
  2. Zmarły nasze Parafianki śp. Danuta Dąbrowska z DPSu przy ul. Mińskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy ul. Mińskiej w środę o godz. 6:45 a    pogrzeb na Junikowie o godz. 12:30; śp. Janina Jankowiak z ul. Łomżyńskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 7:45 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 9:20. Wieczny odpoczynek….