Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

 1. Składka remontowa i inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 12510 zł. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 3. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30. Podczas adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Różaniec w środę o godz. 17:30. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7:30.
 4. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: krąg biblijny – wtorek godz. 19; zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów przed Bożym Ciałem – w środę o godz. 17; spotkanie DM Radość i ministrantów z ks. Filipem – w czwartek o godz. 18:30; DM Radość – Dzień Wspólnoty w sobotę o godz. 19 polana piknikowa; zespół młodzieżowy Fide Deo – niedziela godz. 11.
 5. Spotkanie dla rodziców duszpasterstwa Boże Dzieciaki i wszystkich rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Błażejewa k. Dolska w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali młodzieży. W najbliższym tygodniu kończą się zapisy na ten wyjazd.
 6. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania – dzisiaj po Mszy o godz. 12 w kościele.
 7. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców ministrantów wyjeżdżających do Warszawy – w środę o godz. 19 w sali portretowej.
 8. Dzisiaj przeżywać będziemy festyn parafialny od godz. 15:30. Na festyn można przynieść książki – będzie stoisko wymiany. Prosimy o dostarczanie ciast do kawiarenki. Na scenie zaprezentuje się kilka zespołów wokalno-instrumentalnych oraz indywidualnych osób. Od godz. 18 do 19 będą odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Podczas tegorocznego festynu zaśpiewa dla nas znany zespół Siewcy Lednicy o godz. 19. Kupując cegiełkę będzie można wygrać wiele bardzo cennych nagród. Zapraszamy na pyszne kiełbaski z grilla, grochówkę, ciasto, lody itd. Będą stoiska prowadzone przez Siostry Oblatki oraz Siostry Miłosierdzia. Dochód z festynu przeznaczony będzie na budowę windy. Program wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 9. Jeszcze tylko w najbliższym tygodniu można się zapisać na Archidiecezjalne Dni Młodzieży Paradiso w Gostyniu oraz na rekolekcje DM Radość w górach. Zgłoszenia przyjmuje ks. proboszcz.
 10. Uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy w czwartek. Centralna procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10 z kościoła Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 8 i 10 i po procesji na dziedzińcu Sióstr Miłosierdzia przy ul. Mińskiej o godz. 17. Procesja z naszego kościoła wyruszy o godz. 16 i przejdzie tradycyjną trasą. Prosimy osoby, które budowały piękne ołtarze, by kolejny raz podjęły się tego trudu. Prosimy o udekorowanie domów w całej naszej parafii. Prosimy, by baldachim ponieśli członkowie Rady Duszpasterskiej. Niech nie zabraknie pocztów sztandarowych i figury MB Fatimskiej. Liczymy na wszystkich ministrantów oraz na liczny udział dziewczynek, które będą sypać kwiatki. Prosimy dzieci I komunijne, które nie sypią kwiatków, by uczestniczyły w procesji w szatkach komunijnych przed sypiącymi kwiatki. Przy kościele ustawiony będzie kosz na kwiaty dla dziewczynek. Podczas oktawy Bożego Ciała Msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18. Na procesję w oktawie również zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków oraz panów do baldachimu.
 11. W przyszłą niedzielę Trzeci Zakon Paulinów będzie rozprowadzać książki związane z dr Wandą Półtawską.
 12. Zmarli nasi parafianie: śp. Karol Hundert z ul. Krańcowej z bloku 54 – pogrzeb odbył się w minionym tygodniu, śp. Zbigniew Kaczmarek z ul. Inowrocławskiej – pogrzeb odbył się w minionym tygodniu i śp. Jacek Pączyński z ul. Krańcowej z bloku 48 – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 12:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 14:15. Wieczny odpoczynek….