Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019

 1. Na remonty i inwestycje wpłynęło przed tygodniem 17655 zł. Bóg zapłać! Msza św. za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii odprawiana jest co miesiąc.
 2. Na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie przeprowadzamy zbiórkę przed kościołem.
 3. Msze św. roratnie odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18. Na roraty zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Dzieci prosimy by przynosiły na roraty lampiony.  W najbliższą sobotę będą dodatkowe roraty o godz. 7 w dolnym kościele a po nich wspólne śniadanie w sali młodzieży.
 4. Spowiedź adwentową będziemy przeżywać w najbliższą sobotę od godz. 9:30 do 11, od 16 do 17:30 i od 19 do 19:45.
 5. Adoracja NS w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30; Różaniec – środa godz. 17:30; Apel Jasnogórski – sobota godz. 21; Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP – niedziela godz. 7:30.
 6. Spotkania grup duszpasterskich: Ministranci starsi – czwartek godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek Msza św. roratnia godz. 18 a po niej wyjście do kościoła Bożego Ciała do tzw. Studni Poznania na nabożeństwo pokutne, w którym będzie uczestniczyć młodzież naszej Archidiecezji – oprawę muzyczną zapewni nasz zespół Fide Deo; ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół dziecięcy Redemi – niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy Fide Deo – niedziela godz. 11.
 7. Prosimy młodzież z DM Radość o pomoc w budowie żłóbka w czwartek o godz. 19. Młodzież z DM Radość będzie mieć wigilię w sobotę 21 grudnia o godz. 20 na probostwie.
 8. Kandydaci do bierzmowania z klas 8 będą mieć wspólne spotkanie w poniedziałek o godz. 19:30 w dolnym kościele.
 9. Żywność dla potrzebujących możemy dostarczyć jeszcze tylko w najbliższy poniedziałek do Caritasu Parafialnego od 16 do 17:30. Kosz w Chacie Polskiej do którego można składać zakupione w sklepie produkty również będzie tylko do poniedziałku.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w terminie od 18 do 25 maja 2020 roku. Program i szczegóły w zakrystii u ks. Radosława.
 11. Pobłogosławione opłatki, świece Caritas w cenie 13 i 7 zł oraz sianko można nabyć po Mszy św. w sali portretowej. Dochód z sianka w całości przeznaczony jest na DM Radość a dochód z opłatków będzie do dyspozycji Caritas naszej parafii.
 12. Kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu zostały wyłożone na stolikach z gazetami. Cena 3 zł.
 13. Dziękujemy Parafianinowi, który ofiarował i zamontował nowe lampy na frontonie kościoła przez co cały plac kościelny jest oświetlony a także Panu, który już nie pierwszy raz użyczył swojego transportu – tym razem przewiózł fotele z prezbiterium, które zostaną obite materiałem. Bóg zapłać!
 14. Zmarli nasi parafianie: śp. Andrzej Donaj z ul. Kolskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Waldemar Minge z ul. Augustowskiej. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 8 a pogrzeb na Nowinie o godz. 10. Wieczny odpoczynek…