Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020

  1. Składka inwestycyjna przeprowadzona przed tygodniem wyniosła 10259 zł a na misje zebraliśmy 965 zł. Bóg zapłać!
  2. Na stolikach przy gazetach znajdziemy koperty na Daninę Diecezjalną, którą składamy w okresie Wielkiego Postu do skrzyni, która znajduje się z tyłu kościoła. Prosimy też o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy w naszym kościele. Ulotki z informacją na stolikach.
  3. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego wszystkie spotkania grup duszpasterskich oraz wszystkie nabożeństwa zostają zawieszone aż do odwołania. Wprowadzamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w górnym kościele od godz. 8 do 18 oraz jak zawsze w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30. Spowiedź święta od poniedziałku do piątku od godz. 16 do 18. Osoby, które nie dostaną się na Mszę św. do górnego kościoła w związku z ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń do 50 osób, będą kierowane do kościoła dolnego, gdzie został doprowadzony dźwięk i w ten sposób mogą uczestniczyć we Mszy św. Jeśli zajdzie taka potrzeba również będzie uruchomiona sala młodzieży z doprowadzonym dźwiękiem z kościoła. We wszystkie te miejsca dotrze kapłan z Komunią świętą. Dodatkowa Msza św. w naszym kościele będzie w każdą niedzielę o godz. 15, sprawowana w intencji o ustanie epidemii w Polsce i na świecie. Wszystkie Msze św. niedzielne jak również w tygodniu są transmitowane przez profil naszej parafii na facebooku www.facebook.com/ChrystusaOdkupiciela/. Codziennie o godz. 20:30 my kapłani odmawiamy różaniec bez udziału wiernych, który też jest  transmitowany do naszych domów przez Internet. Prosimy by w tym samym czasie wszyscy odmawiali różaniec w swoich rodzinach w duchowej łączności z kapłanami. Msza św. sobotnia o godz. 16:30 jest odwołana a intencja z tej Mszy będzie odprawiona o godz. 18.
  4. Jest nowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci oraz „Misyjne Drogi” . Najnowszy numer naszej parafialnej gazety „Wokół Odkupiciela” został wyłożony na stoliku z gazetami. Koszt druku to ok. 2,5 zł.
  5. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeżywać będziemy w czwartek. Msze św. o godz. 7 i 18.
  6. Dzień Świętości Życia będzie 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ci którzy chcieliby podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy by zabrali ze stolików deklaracje, odmówili w domu 25 marca odpowiednią modlitwę, która znajduje się na deklaracjach a podpisane deklaracje dostarczyli do kościoła przy najbliższej okazji.
  7. Zmarli nasi parafianie: śp. Marian Frasunkiewicz z ul. Mińskiej. Msza św. pogrzebowa nie została zamówiona, pogrzeb odbędzie się na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej w poniedziałek o godz. 11:20; śp. Janina Janczewska z ul. Mińskiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12 w kaplicy Sióstr przy ul. Mińskiej a pogrzeb na Junikowie o godz. 14:30; śp. Bogusław Bryja z ul. Terespolskiej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11:15 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 12:45; śp. Janina Przybył z ul. Krańcowej z bloku 52. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 10 a po niej pogrzeb na Miłostowie. Wieczny odpoczynek…