Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018

 1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. Aktualnie załatwiamy pozwolenia na rozpoczęcie budowy szybu do windy oraz szukamy środków na tą inwestycję. Msza św.                za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii zostanie odprawiona dzisiaj(w niedzielę) o godz. 18
 2. Wspólnota Sióstr Miłosierdzia z ul. Mińskiej  bardzo serdecznie dziękuje i zapewnia o gorącej modlitwie za naszą Parafię, za Duszpasterzy, nade wszystko jednak na szczere podziękowanie zasługują Kochani Parafianie – Darczyńcy Misyjni. Niech Dobry Bóg wam każdego dnia błogosławi i wspiera swoją łaską. Bóg zapłać. Zebrałyśmy tej niedzieli 4.976,00 zł. + 5 euro. Piękna suma która wesprze dzieła misyjne prowadzone przez nasze Siostry.
 3. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu: Krąg Biblijny – wtorek godz. 19; ministranci starsi – czwartek godz. 19; wszyscy ministranci   i kandydaci  – sobota godz. 10 w strojach sportowych do gry w piłkę; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół dziecięcy Redemi – niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy „Fide Deo”- niedziela godz. 11.
 1. Przypominamy o adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy poniedziałek od godz. 18:30 do godz. 19:30. Podczas adoracji można skorzystać ze spowiedzi świętej.
 2. Nabożeństwo różańcowe w październiku dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17 w górnym kościele a dla wszystkich Parafian każdego dnia o godz. 17:30. Bardzo prosimy by dzieci przychodziły na modlitwę różańcową a zwłaszcza prosimy by w tej modlitwie brały udział dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.; nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego we wtorek po Mszy św.; do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
 3. Młodzież Archidiecezji Poznańskiej a więc i nasza młodzież wyjeżdża do Częstochowy na nocne czuwanie modlitewne z piątku na sobotę z 26 na 27 października. Zapisy na stronie internetowej młodzieży lub w zakrystii po Mszach świętych.
 4. Nasza parafialna pielgrzymka do Fatimy i do Santiago de Compostela odbędzie się od 20 do 27 maja 2019 roku. Program pielgrzymki i zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Spotkanie wszystkich zainteresowanych tą pielgrzymką będzie w środę o godz. 20 w sali młodzieży.
 5. Poradnia Życia Małżeńskiego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30 w sali młodzieży. Zapraszamy narzeczonych oraz wszystkich, którzy spotykają się z różnymi problemami małżeńskimi i rodzinnymi.
 6. Przypominamy, że młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, po Mszach św. niedzielnych przychodzi do zakrystii zaznaczyć swoją obecność.
 7. Na Forum Młodzieży do Pniew młodzież z naszej parafii wyjeżdża w piątek o godz. 15 sprzed probostwa. W związku z tym nie będzie spotkania DM Radość.
 8. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem jest zbiórka na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia a młodzież z DM Radość rozprowadza kremówki w cenie 4 zł. Kremówki pakowane  są po dwie sztuki. Zamówiliśmy 1100 kremówek. Dochód ze sprzedaży kremówek przeznaczony będzie na działalność naszej młodzieży.
 9. Przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu po Mszach św. przed kościołem rozprowadzają cegiełki oraz miniaturki figury Chrystusa, poświęcone przez Ojca Świętego Franciszka. Dostępne też są oprawione grafiki Pomnika., a także miniatury pomnika z brązu. Przed ołtarzem można dzisiaj oglądać kamień z oryginalnego przedwojennego pomnika.
 10. Odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywać 28 października. Z tej okazji by jeszcze lepiej przygotować się na to ważne wydarzenie, organizujemy nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z soboty na niedzielę z 27/28 października od godz. 19 do godz. 8. Pod chórem jest stolik przy którym można się zapisać na konkretną godzinę czuwania(30 min).
 11. Zapraszamy na wielbienie z zespołem młodzieżowym ze Zbąszynia, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19. W zespole tym gra nasz parafianin ks. Tomasz Łukaszewski oraz nasz wikariusz ks. Radosław Ślendak więc tym bardziej warto zarezerwować czas na to ok. godzinne wydarzenie.
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” i „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci.
 13. Zmarł nasz parafianin: ś.p. Piotr Starzyński. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz nasza była parafianka ś.p. Kamila Przybysławska. Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 12. Wieczny odpoczynek….