Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

 1. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę inwestycyjną. Cały czas staramy się uzyskać pozwolenie na budowę szybu windy dla naszego kościoła. Budowa miała się rozpocząć w maju. Niestety takiego pozwolenia miasto nie chce nam wydać argumentując to tym, że szyb dostawiony do kościoła po prawej stronie przekracza linię zabudowy i wchodzi na następną działkę a działka ta, która jest działką kościelną została przeznaczona przez miasto na zabudowę domu jednorodzinnego. Szukamy także innej lokalizacji windy ale inne lokalizacje jak na razie są odrzucane. Zmiana planu zagospodarowania terenu to nawet 2,5 roku. Jeżeli nie dostaniemy pozwolenia to w tym roku będziemy prowadzili prace zmierzające do wybudowania kaplicy w naszym kościele.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21. Godzinki w niedzielę o godz. 7:30. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia bezpośrednio po wieczornej Mszą św. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na żywo dla tych Parafian, którzy z racji wieku, choroby czy innej przyczyny nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele.
 3. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: Krąg Biblijny – wtorek po Mszy św. wieczornej; ministranci starsi w czwartek o godz. 19; ministranci młodsi i kandydaci w sobotę o godz. 10(wszystkich chłopaków, którzy chcą zostać ministrantami prosimy o kontakt z ks. Radosławem); Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – niedziela godz. 11.
 4. Kandydaci do bierzmowania z klasy 7 będą mieć spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna z Najświętszym sakramentem. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z procesją o godz. 18. Na procesję ostatni raz zapraszamy dziewczynki sypiące kwiatki. Wszystkich ministrantów zachęcamy do służby także w tygodniu, tym bardziej że jest oktawa Bożego Ciała.
 6. Wyjazd wakacyjny dzieci do Zaniemyśla odbędzie się od 2 do 4 sierpnia. Wyjazd wakacyjny ministrantów do Błażejewa odbędzie się od 5 do 8 sierpnia. Zapisy na oba wyjazdy do końca czerwca.
 7. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16 do 17 oraz w piątek od 9 do 10. Prosimy załatwiać wszystkie możliwe sprawy drogą internetową.
 8. Poradnia rodzinna i przedmałżeńska będzie czynna w środę o godz. 18:30 w sali młodzieży.
 9. W sobotę druga grupa dzieci przystąpi do I Spowiedzi św. o godz. 11:15 i I Komunii św. o godz. 12.
 10. Pod chórem na stoliku stoi szklane naczynie, w którym znajdują się karteczki z fragmentem Słowa Bożego. Można zabrać karteczkę ze sobą.
 11. Zmarli śp. Krystyna Kaczmarek z ul. Kostrzyńskiej. Msza św. pogrzebowa nie została zamówiona, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:30 na Miłostowie od ul. Warszawskiej. Śp. Irena Ryńska z ul. Krańcowej z bloku 54. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 12 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 13:30. Śp. Maciej Dobrzycki z ul. Nieszawskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 12 . Wieczny odpoczynek