Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

 1. Dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca zbierzemy składkę remontową i inwestycyjną. Bóg zapłać! Zakupiliśmy nową figurę Pana Jezusa do grobu. Stara była już mocno zniszczona. Za Dobrodziejów i Ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.
 2. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: adoracja Najświętszego Sakramentu – w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30; do Bożego Miłosierdzia – we wtorek; różaniec – w środę o 17:30; do MB Nieustającej Pomocy – w środę; Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 18:30; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21, Godzinki w niedzielę o godz. 7:30; Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.
 3. Prosimy korzystać ze spowiedzi św. w poniedziałki po Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu a także przed każdą Mszą św.
 4. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19; Spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży Radość” – piątek Msza św. o 18:00 i Droga Krzyżowa o godz. 18:30. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w sobotę o godz. 9 i w niedzielę o godz. 11.
 5. Kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkania online: klasa 8 grupa księdza – wtorek o godz. 19. Klasa 7 – 23 marca o godz. 19. Szczegóły logowania na stronie parafii w zakładce „sakramenty”/”bierzmowanie”.
 6. Zespół młodzieżowy „Fide Deo” sprzedawać będzie za tydzień płyty, na których znajduje się kilka utworów wielkopostnych w wykonaniu członków zespołu. Cena płyty – 20 zł.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży Radość w lipcu pragnie wyjechać na 12-dniowe rekolekcje w Bieszczady. Organizacja takich rekolekcji to spory wysiłek finansowy dlatego za tydzień młodzież przed kościołem będzie zbierać ofiary na ten cel. Prosimy o wsparcie naszych młodych parafian. Młodzież, która w tym roku rozpocznie naukę w 7 klasie szkoły podstawowej może dołączyć do DM Radość i w wakacje pojechać z grupą w Bieszczady. Zapisy i zgłoszenia u ks. proboszcza.
 8. W uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP 19 marca rozpoczniemy tydzień modlitw o ochronę życia. Modlitwy potrwają do 25 marca do uroczystości Zwiastowania Pańskiego czyli do dnia Świętości Życia. Wtedy to będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji zostały wyłożone na stolikach z gazetami. Tam też znajdziemy broszury z modlitwami na tydzień o ochronę życia . Prosimy zabrać ze sobą.
 9. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy Daninę Diecezjalną przeznaczoną na instytucje centralne archidiecezji: Kurię Metropolitalną, Seminarium Duchowne, Caritas, Dom Księży Seniorów. Na stolikach z gazetami zostały wyłożone koperty. Ofiary składamy do skrzyni znajdującej się za ławkami.
 10. Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Poznaniu serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób wielkanocnych, który odbywa się przed kościołem od godz.9 do 13. Do nabycia są m.in. ozdoby wielkanocne, rękodzieło, kwiaty i wiele innych.
 11. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Caritas Archidiecezji Poznańskiej: Wielkanocne Paschaliki. Proponowana ofiara za świeczkę wynosi 7 zł. Świeczki znajdują się na stolikach.
 12. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy.
 13. Zachęcamy do nabycia miesięcznika „Misyjne Drogi” w cenie 5 zł. Kupując gazetę wspieramy misje.
 14. Zmarli: śp. Janina Rypniewska z ul. Łomżyńskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 12 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 13:30; śp. Henryk Słabolepszy z ul. Swarzędzkiej. Msza św. pogrzebowa nie została zamówiona; pogrzeb odbędzie się na Miłostowie od ul. Warszawskiej w piątek o godz. 11:20; śp. Helena Grabowska z ul. Nowogrodzkiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Aleksandra Kaczmarek z ul. Powidzkiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 13 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 14:15. Wieczny odpoczynek…