Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021

  1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę inwestycyjną. W minionym tygodniu zamontowaliśmy w kościele nad ławkami oświetlenie ledowe w miejsce starego, które miało moc 5200 W. Obecne ma moc tylko 520 W a więc generuje 10-krotnie mniejsze zużycie energii a efekt świecenia jest porównywalny. Poza tym w starym wymiana przepalonego żarnika kosztowała tyle co nowa lampa led. Dziękujemy za nieustanne wspieranie naszej parafii. O godz. 18 odprawimy Mszę św. za Ofiarodawców i Dobrodziejów.

 

  1. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: adoracja Najświętszego Sakramentu – w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30; do Miłosierdzia Bożego – we wtorek po Mszy św.; różaniec – w środę o 17:30; do MB Nieustającej Pomocy – w środę po wieczornej Mszy św.; Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 18:30; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21, Godzinki w niedzielę o godz. 7:30; Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17.

 

  1. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7, 10, 18 i 20. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.

 

  1. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19; Spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży Radość” w piątek podczas Mszy św. o godz. 18 i Drogi Krzyżowej o 18:30 . Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11.

 

  1. Kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkania online: klasy 8 – grupa księdza – we wtorek o godz. 19.; grupa animatorki Agnieszki – w czwartek o godz. 19.; grupa animatorki Ani 23.02. o godz. 19. Link do wideokonferencji dostępny na stronie internetowej naszej parafii w dniu spotkania w zakładce: „sakramenty”/„bierzmowanie”.

 

  1. Rodzice dzieci I komunijnych będą mogli zamówić szatki dla swoich dzieci w poniedziałek od godz. 16 do 17:30 w sali młodzieży. Prosimy również zakupić książeczki oraz świece jeśli nie zachowały się od chrztu.

 

  1. Nowy numer naszej parafialnej gazety „Wokół Odkupiciela” będzie do nabycia za tydzień.

 

  1. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła.

 

  1. Zmarły nasze parafianki: śp. Katarzyna Budniak-Wojtas z DPS-u przy ul. Mińskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu; śp. Izabela Ruta z ul. Krańcowej z bloku 52. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 12 w par. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu a pogrzeb zaraz po Mszy św. Wieczny odpoczynek….