Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

 1. Dzisiaj z racji 2. niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii. Jak zauważyliśmy budowana jest kaplica w bocznej nawie. Będzie to kaplica pw. MB Fatimskiej. Chcemy także by przez cały rok w ciągu dnia odbywała się w niej adoracja NS. Aktualnie Droga Krzyżowa przechodzi renowację i otrzyma polichromię by sceny lepiej kontrastowały z tłem. Zostanie również zawieszona w inne miejsce. Za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. za tydzień o godz. 10.
 2. Kwesta na potrzebujących wyniosła 1180 zł. Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30; do Bożego Miłosierdzia we wtorek; Różaniec w środę o 17:30; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę; Apel Jasnogórski w sobotę; Godzinki w niedzielę o 7:30.
 4. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19. Spotkanie DM Radość w piątek na Mszy św. o godz. 18. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.
 5. Pobłogosławione opłatki, świece Caritas i sianko na stół wigilijny można nabywać w sali młodzieży po Mszach św.
 6. W „Chacie Polskiej” jest wystawiony kosz na żywność dla potrzebujących. Można także przynosić żywność do Caritasu w każdy poniedziałek od godz. 16 do 17:30 do dnia 21.12. Jest możliwość wpłat dla potrzebujących na konto parafii z dopiskiem „Caritas”.
 7. Przeprowadzamy akcję „Dar Serca” – paczki bożonarodzeniowe dla dzieci. Zostały jeszcze trzy koperty do odebrania w zakrystii.
 8. Roraty dla wszystkich od poniedziałku do piątku o godz. 18. Dzieci prosimy by przychodziły na roraty z lampionami i przynosiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanym dobrym uczynkiem. Co tydzień w piątek podczas rorat ze wszystkich serduszek z tygodnia losujemy na własność figurkę Matki Bożej.
 9. Sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży ks. bp Grzegorz Balcerek w czwartek 17 grudnia o godz. 18. Próba przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 19:00 – obecność obowiązkowa. Z powodu ograniczeń prosimy nie przychodzić w tym dniu na Mszę św. wieczorną. Intencja z Mszy św. o godz. 18 będzie odprawiona o godz. 16. Na tą Mszę św. roratnią serdecznie zapraszamy.
 10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 11. Nowy numer „Wokół Odkupiciela” będzie można zakupić za tydzień.
 12. Zmarli: śp. Henryk Krysztofiak z ul. Krańcowej 50, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 7:30, pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 9:20; śp. Andrzej Madajczak z ul. Inowrocławskiej, Msza św. pogrzebowa w pon. w Owińskach o godz. 13, pogrzeb na miejscowym cmentarzu o godz. 14; śp. Teresa Radomska–Grześ z ul. Łomżyńskiej, Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 13:30, pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 15; śp. Krzysztof Jarocki z ul. Krańcowej 54, Msza św. pogrzebowa w sobotę o godz. 8, pogrzeb na Junikowie o godz. 10:10; śp. Stefan Wójcik z ul. Łomżyńskiej, Msza św. pogrzebowa w sobotę o godz. 10, pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 11:20; śp. Alojzy Stelmaszyk, który kiedyś mieszkał na Os. Warszawskim. Msza św pogrzebowa we wtorek o godz. 10 a pogrzeb na Miłostowie od ul, Warszawskiej o godz. 11:20. Wieczny odpoczynek…