Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

 1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. Dostaliśmy informację z Caritasu Poznańskiego, że w tym roku z 1% podatku od dochodu udało się nazbierać ponad 25 tys. zł. W ubiegłym roku było to ok. 17 tys. zł. Bardzo serdecznie dziękujemy!
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, w czasie adoracji spowiedź; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7:30.
 3. Nabożeństwa różańcowe: dla dzieci o godz. 17 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy!
 4. Spotkania grup duszpasterskich: Krąg biblijny – wtorek po Mszy św.; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00; wszyscy ministranci – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.; zespół dziecięcy Redemi – piątek godz. 17:45 w szklarni na probostwie i niedziela godz. 9:30.
 5. Spotkanie dzieci I komunijnych z księdzem będzie zaraz po Mszy o godz. 10 w sali młodzieży. W tym samym czasie Rodzice będą mieć spotkanie z katechistą w sali portretowej.
 6. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość sprzedaje przed kościołem pyszne kremówki pakowane w pudełko po dwie sztuki. Cena jednego pudełka wynosi 10 zł. Zamówionych zostało 1300 kremówek. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność naszej młodzieży.
 7. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 8. Sakramentu bierzmowania kandydatom klas pierwszych szkoły średniej udzieli ksiądz biskup Grzegorz Balcerek 17 października(czwartek) o godz. 17. Świadkowie i kandydaci proszeni są o przybycie do kościoła już o godz. 16:30 w strojach uroczystych. Próby w kościele przed bierzmowaniem: wtorek i środa godz. 19. We wtorek po próbie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków. W związku z sakramentem bierzmowania w czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 18 oraz nabożeństw różańcowych dla dzieci o 17 i dla dorosłych o 17:30.
 9. Odpust Parafialny przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Sumę odpustową o godz. 12 odprawi ks. prałat Mieczysław Nowak. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o zabranie sztandarów. Jeśli dziewczynki znajdą jeszcze kwiatki to prosimy by sypały je podczas procesji. Zapraszamy na tę uroczystość całą służbę liturgiczną, byłych ministrantów oraz szafarzy, których prosimy o niesienie baldachimu.
 10. Prosimy by młodzież zapisywała się na wyjazd na Forum młodych do Pniew, które odbędzie się od 25 do 27 października. Zapisy tylko do 18 października.
 11. Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12 będzie ostatnia w tym roku procesja fatimska z figurą Matki Bożej.
 12. Za tydzień odbędzie się liczenie osób uczęszczających na Mszę św. do naszej parafii oraz przyjmujących Komunię świętą.