Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

 1. Dzisiaj zbiórka remontowa i inwestycyjna. Msza św. o godz. 18 zostanie odprawiona w int. Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii.
 1. Rocznicę I Komunii świętej będą przeżywać dzieci w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.
 2. W poniedziałek 13 maja przeżywać będziemy dzień fatimski. Różaniec święty z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, Msza św. o godz. 18 z okolicznościowym kazaniem księdza Damiana Dudkowiaka, po Mszy św. Litania Loretańska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Nie będzie w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Nabożeństwo majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św.
 2. W sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 12.00 celebrowaniem uroczystej Eucharystii na placu przed kościołem parafialnym pw. Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach rozpocznie się peregrynacja Matki Najświętszej w Archidiecezji Poznańskiej (o tej godzinie we wszystkich kościołach Archidiecezji Poznańskiej będą biły dzwony przez 3 minuty). W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. Słowo Boże w czasie Mszy św. wygłosi Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
  Do koncelebrowania Eucharystii zaproszeni są wszyscy kapłani diecezjalni i zakonni, a do wspólnej modlitwy cała wspólnota wiernych archidiecezji. Bardzo prosimy by na to spotkanie z Matką Bożą udało się jak najwięcej naszych parafian, wszystkie grupy duszpasterskie oraz dzieci I komunijne w szatkach komunijnych dla których został przygotowany specjalny sektor. Od godz. 10 na placu przed kościołem trwać będzie czuwanie modlitewne i muzyczne. Przewidywane zakończenie uroczystości około godz. 14:30. Wyjście młodzieży na uroczystości o godz. 10 sprzed kościoła. Również w sobotę 18 maja nad Maltą odbędzie się Bieg Maryi na dystansie 5 km, w którym mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia. Bieg organizowany jest przez Caritas. Środki uzyskane z biegu przeznaczone będą na stypendia socjalne dla ubogich dzieci. Zapisy i bliższe informacje na stronie www.biegmaryi.pl
 3. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: ministranci starsi – czwartek godz. 19; DM Radość – piątek godz. 19; zespół Redemi – niedziela godz. 9:30; zespół młodzieżowy Fide Deo – niedziela godz. 11; animatorzy – piątek po spotkaniu DM.
 4. Spotkanie Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej – w poniedziałek o godz. 20:30 w sali młodzieży.
 5. Caritas Parafialna wydała na święta 46 paczek żywnościowych. Dziękujemy wszystkim darczyńcą.
 6. Biuro parafialne będzie nieczynne we wtorek.
 7. Wyjście młodzieży z duszpasterstwa na recital dyplomowy do szkoły muzycznej przy ul. Głogowskiej we wtorek o godz. 16:30 sprzed kościoła.
 1. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma swoje spotkania: klasy 7 – dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 w salce młodzieży; klasy 8 i 3 gimnazjum – w niedzielę 19 maja po Mszy św. o godz. 12 w kościele. Na spotkanie przynosimy zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach szkolnych.
 2. Zapraszamy serdecznie na Apel Jasnogórski, który jest w naszym kościele w każdą sobotę od maja do października o godz. 21. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP są śpiewane w każdą niedzielę o godz. 7:30.
 3. Święto św. Macieja apostoła we wtorek a święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski w czwartek.
 4. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, który skieruje do nas słowo a po Mszy św. zbierze ofiary na Seminarium.
 6. W sobotę 18 maja i w niedzielę 19 maja będą zapisy do udziału w Maratonie Biblijnym, który w naszej parafii odbędzie się 23 maja.
 7. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. Chrześcijanie są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej chrześcijan traci pracę. Izrael odbiera chrześcijanom pola i gaje oliwne. Pozbawia ich dostępu do wody pitnej. Dzieci nie mogą regularnie chodzić do szkoły, często muszą pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny. Ze strony Izraela mnożą się akty upokarzania i ograniczania wolności chrześcijan. Chrześcijanie z Betlejem zostali ogrodzeni i odcięci od świata murem wysokim na 10 metrów. Na Zachodnim Brzegu Izraelczycy burzą cysterny z wodą pitną, które zostały wyremontowane przez Polaków. Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich. Za tydzień będzie można nabyć wyroby rozprowadzane przez Siostry Miłosierdzia a wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej, przez co dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć.
 1. Zmarła śp. Mariola Lewandowska od sióstr z ul. Mińskiej. Pogrzeb we wtorek na Miłostowie od ul. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek…..