Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018

 1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. Dziękujemy za przekazanie 1% podatku na budowę windy. Nie dostaliśmy jeszcze dokładnej informacji ile wpłynęło pieniędzy ale jest to kwota ok. 20 tys. zł. Gdy tylko będzie znana dokładna suma to zaraz poinformujemy.
 2. Spotkania grup duszpasterskich:Krąg Biblijny – wtorek godz. 19; Ministranci starsi – czwartek godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19; Ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy „Fide Deo”- sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.
 1. Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasy 7 – 18 listopada po Mszy św. o godz. 12, klasy 8 i 3 gimnazjum – 25 listopada po Mszy św.   o godz. 12.
 2. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych będzie w niedzielę 25 listopada po Mszy św. o godz. 10 w kościele. Dzieci I komunijne będą miały spotkanie w tym samym czasie w sali młodzieży. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa! Po spotkaniu możliwość zamówienia szatek komunijnych, książeczek itd. w sali portretowej.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30.
 4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego we wtorek po Mszy św.; do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
 5. Parafialna pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela wyruszy 20 maja. Potrzeba jeszcze ok. 8 osób. Spotkanie w sprawie wyjazdu i wplata 1000 zł zaliczki będzie we wtorek 13 listopada o godz. 20 w sali młodzieży.
 6. Bardzo serdecznie zachęcamy by pojechać z naszą parafią na Jasną Górę w Częstochowie 24 listopada. W przyszłym roku rozpoczyna się nawiedzenie naszej archidiecezji przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej tak jak to było w latach 70-tych i chcemy uroczyście zaprosić do nas Maryję. Do tej pory chęć udania się z pielgrzymką wyraziło niestety tylko 17 osób.
 7. Poradnia Życia Małżeńskiego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30 w sali młodzieży.
 8. Dzisiaj podczas Mszy niedzielnych towarzyszy nam Zespół Czeremszyna z Tarnopola, który po Mszy św. zaśpiewa jeszcze 3 utwory a następnie zbierze ofiary na trzy domy dziecka znajdujące się na Ukrainie. Po Mszy za Ojczyznę o godz. 12 i po koncercie przejdziemy pod tablicę poległych i pomordowanych , która znajduje się na ścianie kościoła przy ul. Toruńskiej na krótką modlitwę. Harcerze wycofali się z organizacji spotkania przy kawie i śpiewie pieśni patriotycznych więc spotkanie zostaje odwołane.
 9. Za tydzień będziemy gościć Siostry Urszulanki z Pniew, które skierują do nas słowo a po Mszy będzie można wspomóc Siostry zatrzymując się przy stoisku z książkami i dewocjonaliami.
 10. Dziękujemy Panu, który podarował dla naszego kościoła klęcznik.
 11. Zachęcamy do lektur: „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Zmarł nasz parafianin ś.p. Tadeusz Tarnowski. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 12 a pogrzeb na Miłostowie od Warszawskiej o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek