Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020

 1. Z racji 2 niedzieli miesiąca przeprowadzamy składkę inwestycyjną. W tygodniu zakończyła się budowa nowej rozdzielni dla naszego kościoła, która znajduje się w zakrystii. Inwestycja ta kosztowała 20 tys. zł. Bóg zapłać za nieustanne wspieranie wszystkich prac i inwestycji jakie podejmujemy w naszej Wspólnocie.
 2. Na Stolicę Apostolską i na uchodźców i migrantów z Lesbos zebraliśmy 1536 zł. Bóg zapłać!
 3. Światowa Niedziela Misyjna za tydzień. Zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.
 4. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy na czuwanie z okazji Dnia Papieskiego w sobotę o godz. 20:15 zakończone Apelem Jasnogórskim poprowadzone przez naszą młodzież.
 5. Zapraszamy bardzo serdecznie na rekolekcje parafialne, które rozpoczną się w czwartek a zakończą w niedzielę odpustem parafialnym. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Stankiewicz w-ce kustosz sanktuarium Matki Boskiej w Licheniu. Codziennie Msza św. z nauką o godz. 18.  Nauka z soboty będzie połączona z Apelem Jasnogórskim i rozpocznie się o godz. 20:30. Msza św. niedzielna z nauką rekolekcyjną będzie w sobotę o godz. 16:30 i 18 i w niedzielę o godz. 8, 10, 12 i 18. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 12 z procesją wokół kościoła. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków, panów do baldachimu oraz o zabranie sztandarów. Zapraszamy młodzież na spotkanie z ojcem rekolekcjonistą w piątek o godz. 19 do sali młodzieży a dzieci w sobotę o godz. 11 również do sali młodzieży.
 6. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu: adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30; do Bożego Miłosierdzia we wtorek; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę; Apel Jasnogórski z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 20:30; Godzinki w niedzielę o godz. 7:30.
 7. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w najbliższym tygodniu we wtorek i w piątek również na godz. 17:30.
 8. Dzieci I komunijne będą mieć poświęcenie różańców w najbliższy wtorek o godz. 17:30.
 9. Zapraszamy na Mszę św. we wtorek o godz. 18. Jest to dzień fatimski. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi kazanie misjonarz z Boliwii, ks. werbista Wojciech Grzymisławski. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na misje. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z misjonarzem do sali młodzieży.
 10. Spotkania grup duszpasterskich: grupa misyjna – wtorek po Mszy św.;  ministranci starsi – czwartek godz. 19; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19 spotkanie z Ojcem Rekolekcjonistą; ministranci młodsi – sobota godz. 10; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11 spotkanie z Ojcem Rekolekcjonistą; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11; Zespół dziecięcy Redemi – niedziela godz. 9.30.
 11. Informacje dla kandydatów do bierzmowania: osoby z klas 7 prosimy o oddawanie kart zgłoszeniowych. Kandydaci z klas 8 zgłaszają się do zakrystii po przydział do grup. Kandydatów z klas ponadpodstawowych prosimy o przynoszenie niezbędnych dokumentów. Ta grupa ma spotkanie w kościele we wtorek o godz. 19.
 12. Coroczne liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. i przystępujących do Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę.
 13. Msza św. inaugurująca nowy rok akademicki dla Wydziału Teologicznego UAM będzie się w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 16.
 14. Dziękujemy ks. klerykowi Łukaszowi, który we wtorek kończy praktykę katechetyczną i duszpasterską za bycie przez 1,5 miesiąca z naszą Wspólnotą. Niech Pan Bóg Mu błogosławi na dalszy czas przygotowania do kapłaństwa.
 15. Ukazał się kolejny numer „Wokół Odkupiciela” tym razem w większości poświęcony uroczystościom 25-lecia święceń kapłańskich ks. proboszcza.
 16. Zmarli śp. Kazimiera Podemska z ul. Konińskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12 oraz śp. Andrzej Wanik z ul. Inowrocławskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 12:45. Wieczny odpoczynek…