Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022

 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na remonty i inwestycje. W ostatnim czasie na chórze zostały zamontowane nowe ławki w miejsce krzesełek kinowych a istniejące po drugiej stronie otrzymały tapicerkę. Przy kościele od strony windy w miejscu, gdzie znajdował się parkan pojawiły się miejsca do siedzenia. Do kaplicy MB Fatimskiej zamówiliśmy świeczniki, które są umieszczone po dwóch stronach tabernakulum. Całość tej inwestycji to 27 tyś. zł. Bóg zapłać! Za Ofiarodawców i Dobrodziejów parafii zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.

 

 1. Zapraszamy w tygodniu do kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Radość wyjeżdża do Wronek na Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Młodzieżowych Duszpasterstw Parafialnych. Zbiórka w sobotę o godz. 12:45 przed kościołem.

 

 1. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Portugalii. Szczegóły w zakrystii.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania: klasa 7 – spotkanie organizacyjne z zapisami dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 w kościele. Na spotkanie prosimy przyjść z rodzicem; klasa 8 – za tydzień po Mszy św. o godz. 12 w kościele; szkoła ponadpodstawowa – prosimy zgłaszać się w zakrystii.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I spowiedzi i I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 10. Obecność obowiązkowa!

 

 1. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: Krąg Biblijny we wtorek po nabożeństwie wieczornym w sali młodzieży – zapraszamy także nowe osoby; Duszpasterstwo Młodzieży Radość – w piątek o godz. 19. Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki w sobotę o godz. 11 w sali młodzieży. Na spotkania zapraszamy dzieci do klasy 6 włącznie; wszyscy ministranci w sobotę o godz. 10; zespół młodzieżowy Fide Deo w niedzielę o godz. 11; zespół dziecięcy Redemi w niedzielę o godz. 9:30. Poszukujemy osób dorosłych do prowadzenia zespołu dziecięcego – więcej szczegółów w zakrystii.

 

 1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły nr 105 zostanie odprawiona w środę o godz. 10:15.

 

 1. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przypada w środę. Msze św. o godz. 7 i 18.

 

 1. Na stoliku z gazetami został wyłożony Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci w cenie 8 zł.

 

 1. Zmarli: śp. Ewa Piechocka l. 93 z DPSu przy ul. Mińskiej. Msza św. zostanie odprawiona u Sióstr Szrytek we wtorek o godz. 12:30 a pogrzeb na Junikowie o godz. 14:30; śp. Barbara Gwizdek l. 76 z ul. Łęczyckiej. Msza św. zostanie odprawiona we wtorek o godz. 10:30 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 12. Wieczny odpoczynek….