Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021

 1. Dzisiaj z racji 2. niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na budowę windy do naszego kościoła. Jak już informowaliśmy otrzymaliśmy pozwolenie na montaż urządzenia dźwigowego. Teraz zbieramy dokumentację potrzebną do rozpoczęcia prac związanych z postawieniem szybu windy. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie!

 

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. O godz. 15 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Przypominamy, że w związku z nowymi ograniczeniami w naszym kościele może znajdować się jednorazowo 45 osób, w odległości 1,5 metra od siebie i w maseczkach.

 

 1. Rozpoczynamy nabożeństwa do św. Józefa, które będą odbywały się w poniedziałki po Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – we wtorek; różaniec – w środę o 17:30; do MB Nieustającej Pomocy – w środę; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki w niedzielę o godz. 7:30.

 

 1. Zbiórka ministrantów starszych online w czwartek o godz. 19. Chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o kontakt z ks. Radosławem. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży Radość w piątek o godz. 19 w kościele. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Prosimy o składanie Daniny Diecezjalnej do skrzyni, która znajduje się za ławkami.

 

 1. Dzieci I komunijne będą mieć poświęcenie medalików oraz książeczek w poniedziałek o godz. 17 w kościele. Ze względu na ograniczenia do kościoła będą mogły wejść tylko dzieci I Komunijne. Odbiór szatek komunijnych będzie w sobotę od godz. 16 do 18 w sali młodzieży. Można jeszcze w tym dniu zamówić szatkę dla dziecka. Jednorazowo może przebywać w sali młodzieży 5 osób.

 

 1. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii członków Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na misje.

 

 1. Ruszyły zapisy na wakacyjny wyjazd młodzieży w Bieszczady od 18 do 29 lipca. Prosimy o zapisywanie się u ks. proboszcza młodzieży, która we wrześniu rozpocznie naukę w klasie 7 oraz starszej.

 

 1. Dnia 14 kwietnia w środę obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski. Prosimy, aby w tym dniu wywiesić flagi państwową i watykańską. Po wielu latach zamknięcia – po dokonaniu licznych remontów i konserwacji – w środę, 14 kwietnia zostanie na nowo otwarty kościół pw. Najświętszej Maryi Panny na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. O godzinie 17.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki podczas celebrowanej Mszy św. dokona uroczystego poświecenia ołtarza i figury Matki Bożej.

 

 1. Zmarł śp. Jerzy Gościniak z ul. Goplańskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 12:45 a pogrzeb na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej o godz. 14:15. Wieczny odpoczynek…