Ogłoszenia Duszpasterskie 11.03.2018

 1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. W intencji dobrodziejów naszej parafii co miesiąc odprawiamy Mszę św.
 2. Rozpoczynamy święte rekolekcje wielkopostne. Witam bardzo serdecznie o. Andrzeja Juchniewicza, oblata, który jest kustoszem sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie koło Smoleńska. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00 w górnym kościele do środy włącznie. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 3. Rekolekcje dla szkoły podstawowej nr 46 oraz dla szkoły Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców od poniedziałku do środy. Te rekolekcje również poprowadzi o. Andrzej Juchniewicz.
 4. Bardzo serdecznie proszę o składanie daniny diecezjalnej.
 5. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na budowę windy w naszym kościele. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku przy gazetach.
 6. Na biednych i potrzebujących naszej parafii będą przeprowadzali zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę członkowie Caritasu.
 7. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu:
 • Do Bożego Miłosierdzia – wtorek po Mszy o godz. 18:00
 • Różaniec święty – środa godz. 17:30
 • Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy o godz. 18:00
 • Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek godz. 17:00
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – piątek godz. 18:30
 • Gorzkie Żale – niedziela godz. 17:00
 1. Spotkanie dla młodzieży z 2 klas gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11:15 w sali portretowej. Na to spotkanie prosimy by przyszła również młodzież, która jest z 2 klasy gimnazjum a należy do DM Radość.
 2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16:00 do 17:00 i w piątek od godz. 9:00 do 10:00.
 3. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu: Krąg Biblijny – czwartek godz. 19:00 – probostwo, Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00 – sala portretowa, ministranci – sobota godz. 10:00 – sala portretowa, zespół dziecięcy – niedziela godz. 9:30, zespół młodzieżowy – niedziela godz. 11:00
 4. Młodzież z DM Radość w najbliższą sobotę 17 marca udaje się do kina na przepiękny film „Moja miłość”. Film jest tylko grany dla naszego DM. Proszę się zapisywać. Zbiórka przed kościołem o godz. 15:00.
 5. Caritas Parafialna organizuje paczki żywnościowe na święta dla ubogich. Żywność można kupić i złożyć do specjalnego koszyka w Chacie Polskiej przy ul. Warszawskiej. Można również przynosić żywność w poniedziałki od godz. 16:00 do 17:30 do biura parafialnego gdzie w tym czasie mają dyżur osoby z naszego caritasu.
 6. W niedzielę, 18 marca 2018 roku podczas uroczystej Eucharystii o godz. 13:00 sprawowanej w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu przy ul. Działowej na Wzgórzu św. Wojciecha Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański dokona zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi, patronowi Kościoła i rodzin.
 7. Do naszej parafii skierowany został przez rektora ASD w Poznaniu kleryk 4 roku Krzysztof Dopierała, który odbędzie praktykę katechetyczną. Życzymy udanego pobytu!
 8. Przypominamy o „Przewodniku Katolickim” oraz „Małym Przewodniku Katolickim” dla dzieci.
 9. Zmarli nasi parafianie: ś.p. Urszula Jóźwiak z ul. Pułtuskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu, ś.p. Lucyna Swoboda zd. Foltynowicz, która kiedyś mieszkała przy ul. Łęczyckiej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 9:00. Wieczny odpoczynek…