Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

 1. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca – przeprowadzamy składkę remontową i inwestycyjną. Za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii będzie odprawiona Msza św. w niedzielę o godz. 18.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:30, w czasie adoracji spowiedź; nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę; Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21; Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o godz. 7:30.
 3. Jutro przypada Święto Niepodległości. Mszę św. o godz. 10 odprawimy w intencji Ojczyzny. Po Mszy udamy się pod kościół przy ul. Toruńskiej na modlitwę w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy!
 4. Spotkania grup duszpasterskich: Grupa misyjna – wtorek po Mszy św.- spotkanie z Siostrą Haliną Wiczling, która przebywała w Donbasie; ministranci starsi – czwartek godz. 19; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – sobota godz. 11; zespół młodzieżowy Fide Deo – sobota godz. 12 i niedziela godz. 11.; zespół dziecięcy Redemi – piątek godz. 17:45 na probostwie.
 5. Młodzież z DM Radość wychodzi do kina na film „Nieplanowane” w piątek o godz. 19 sprzed kościoła. Można się zapisywać do poniedziałku włącznie.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8, którzy nie byli na pierwszym spotkaniu – w czwartek o godz. 18:30.
 7. Wyjście ministrantów na piłkę – w poniedziałek o godz. 11:30 sprzed kościoła.
 8. Ognisko dla DM Radość będzie w poniedziałek o godz. 13 na polanie piknikowej a następnie gra w siatkówkę.
 9. Można zamawiać Msze św. na nowy rok.
 10. Osoby, które chciałyby podjąć się opieki duchowej i materialnej nad dziećmi z krajów misyjnych opłacając ich utrzymanie lub opłacając szkołę(ok. 500 zł na rok) proszone są by przyszły na spotkanie grupy misyjnej we wtorek na godz. 19 do sali młodzieży. Każdy który zdobędzie się na taki gest miłosierdzia otrzyma zdjęcie konkretnego dziecka i informacje o nim.
 11. Rozpoczynamy jak co roku zbiórkę żywności dla potrzebujących. Żywność należy dostarczyć do 16 grudnia do Caritasu Parafialnego w poniedziałek od 16 do 17:30. Będzie też wystawiony kosz w Chacie Polskiej do którego można składać zakupione w sklepie produkty.
 12. Jest „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci w cenie 5:90 oraz „Misyjne Drogi” w cenie 5 zł.
 13. Zmarła nasza parafianka: śp. Zofia Dziurla z ul. Pilskiej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek….

ks. prob. Tomasz Buliński