Ogłoszenia Duszpasterskie 10.06.2018

 1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę remontowo – inwestycyjną. Na festyn parafialny będą otwarte nowe toalety przy sali portretowej a na dniach rusza przebudowa części gościnnej probostwa i tam zamieszka od 25 sierpnia ksiądz wikariusz. Dziękujemy za wsparcie tych inwestycji.
 2. Członkowie Przymierza Miłosierdzia zebrali przed tygodniem na wolontariat misyjny 2540 zł.
 3. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:
 • Krąg Biblijny – czwartek godz. 19:00
 • Duszpasterstwo Młodzieży RADOŚĆ – piątek godz. 19:00
 • Zespół dziecięcy REDEMI – niedziela godz. 9:30
 • Zespół młodzieżowy Fide Deo – niedziela godz. 11:00
 • “Uwaga ministranci! w sobotę, 16 czerwca wychodzimy na grę drużynową Laser Tag. Zabieramy legitymację szkolną, dwa bilety MPK 40min, oraz w miarę możliwości strój wojskowy, lub sportowy. Planowany powrót około godziny 14. Zbiórka przed kościołem o godzinie 10:00”
 1. Msza św. wraz z procesją fatimską w środę 13 czerwca o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!
 2. Codziennie po Mszy św. wystawienie NS i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Pielgrzymka dzieci I komunijnych z naszej parafii oraz dzieci z duszpasterstwa odbędzie się w najbliższą sobotę 16 czerwca. Wyjazd z przed probostwa o godz. 9:00. Można się jeszcze dzisiaj dopisać. Dzieci udają się do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej do Owińsk. Tam podczas Mszy św. podziękują Panu Jezusowi za dar I Komunii św. a następnie udadzą się                        do Traperskiej Osady. Powrót ok. godz. 16:00. Dzieci I komunijne zabierają swoje szatki. Mogą w nich jechać już z Poznania a po Mszy przebiorą się w lżejsze ubranie. W cenie wyjazdu przewidziana jest również kiełbaska z grilla.
 4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16:00 do 17:00 i w piątek od godz. 9:00 do 10:00.
 5. Spotkanie wyjeżdzających na pielgrzymkę do Gietrzwałdu będzie w poniedziałek 18 czerwca o godz. 20:00 w sali młodzieży. Na to spotkanie prosimy przynieść 450 zł. Zostały jeszcze               3 wolne miejsca.
 6. Trwają zapisy młodzieży na letnie rekolekcje w góry. W góry może pojechać także młodzież, która od wakacji chce dołączyć do DM Radość a po wakacjach rozpocznie naukę przynajmniej w 7 klasie. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Prosimy by młodzież przynosiła karty wyjazdu i wpłacała pieniądze na rekolekcje.
 7. Młodzież może pojechać również z księdzem proboszczem pod namiot na diecezjalne dni młodzieży do Gostynia na Świętą Górę na tzw. Paradiso od 26 do 30 czerwca. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja. Zapisy w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy festyn parafialny. Nadal zachęcamy do przynoszenia fantów na cegiełki i fundowania przez sponsorów nagród. Na festyn prosimy też przynieść książki, będzie stoisko wymiany. Zostawiamy jedną książkę bierzemy drugą. Prosimy również o dostarczanie ciast do kawiarenki na festynie. Spotkanie organizatorów festynu w czwartek o godzinie 19:00 w sali portretowej i znakowanie fantów na cegiełki. Na koniec Festyny wystąpi profesjonalny zespół „Schatzi Band”, który postara się poderwać wszystkich do tańca.
 9. Zapraszamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Jest nowy numer „Wokół Odkupiciela”. Zachęcamy do nabycia!
 10. Zmarła nasza parafianka ś.p. Bożena Bernat z ul. Krańcowej. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek….