Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

  1. Dzisiaj przeprowadzamy składkę inwestycyjną. W tym tygodniu ruszają prace mające na celu doprowadzenie siły do szybu windy a także prace elektryczne związane z wymianą starej rozdzielni prądowej w zakrystii, która będzie dostosowana do nowego oświetlenia w kościele i w kaplicy, która ma powstać w nawie kościoła.
  2. Msze św. od poniedziałku do soboty o godz. 18 oraz o godz. 7 w środę, czwartek i w sobotę. W niedzielę Msze św. o godz. 8, 10, 12 i 18. Od przyszłej niedzieli nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 15. Głównym celem wprowadzenia tej Mszy było umożliwienie parafianom skorzystania ze Mszy św. niedzielnej ale niestety są takie Msze na których gromadzi się tylko kilkanaście osób, pomimo tego, że w naszej świątyni może przebywać 56 osób nie licząc posługujących. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał: „Warto rozważyć fizyczny udział we Mszy św. w świątyniach, w których jest wystarczająca liczba miejsc”. Ci, którzy uczestniczą w nabożeństwach poprzez Internet nie będą mogli cofać nagrań jeśli spóźnią się na liturgię. Ksiądz. Arcybiskup napisał: „Celebracje powinny być transmitowane jedynie w czasie rzeczywistym, dlatego nie należy udostępniać nagrań obrzędów Mszy św. po ich zakończeniu.
  3. Bardzo prosimy o składanie Daniny Diecezjalnej, gdyż brakuje nam jeszcze kilku tysięcy złotych by wywiązać się z tego obowiązku. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 8 do 18. Codziennie o godz. 20:30 różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy! Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 15. Godzinki w niedzielę o godz. 7:30. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na żywo.
  5. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek na godz. 18:00. Po Mszy nauka dla młodzieży o godz. 18:45. Na naukę dla młodzieży zapraszamy również młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Zespół młodzieżowy Fide Deo spotyka się w niedzielę o godz. 11 w kościele.
  6. Biuro Parafialne od tego tygodnia czynne we wtorek i w środę od godz. 16 do 17 oraz w piątek od godz. 9 do 10. Nadal prosimy rezerwować i opłacać Msze św. drogą internetową.
  7. Spowiedź św. codziennie 15 min. przed Mszą św.
  8. Rocznica objawień fatimskich przypada w środę. Nie będzie tradycyjnej procesji z figurą wokół kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. oraz na nabożeństwo majowe i różaniec.
  9. Święto św. Macieja apostoła przypada w czwartek a święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski w sobotę.
  10. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka dzień 14 maja (czwartek) będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Polecamy uwadze Parafian!