Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021

  1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca dlatego składka przeznaczona jest na inwestycje i remonty. Aktualnie budujemy kaplicę MB Fatimskiej, ogrzewaną, tak by mogły tam być odprawiane Msze św. w tygodniu w okresie zimowym. Będzie to też kaplica adoracji NS. Kapitalny remont przechodzi mieszkanie gościnne na probostwie, które przeznaczone jest głównie dla księży rekolekcjonistów. Droga Krzyżowa otrzyma polichromię by była lepiej widoczna. Pierwsze 4 stacje są już gotowe. Msza św. o godz. 12 odprawiona będzie za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii.

 

  1. Na misje zebraliśmy przed tygodniem 1557 zł. Bóg zapłać!

 

  1. Msze św. w styczniu są odprawiane tylko w górnym kościele. Intencja z Mszy św. sobotniej z godziny 16:30 przeniesiona została na godz. 18.

 

  1. Spotkania kolędowe w kościele w najbliższym tygodniu o godz. 18: poniedziałek –  mieszkańcy ulic Zambrowska, Łomżyńska, Augustowska. Wtorek – ulica Mogileńska bloki i domy jednorodzinne. Środa – ulice Pobiedziska i Wiankowa. Czwartek – ulice Mińska i Goplańska. Piątek – ulice Nowogrodzka, Terespolska, Brzeska. Prosimy by na Mszę św. przynosić wodę w butelce, którą pobłogosławimy po Mszy św. Będzie ona potrzebna do poświęcenia swojego mieszkania. Będzie można również złożyć dodatkową ofiarę kolędową na nasz kościół do skrzyni, która znajduje się za ławkami. Ofiary te będą przeznaczone na wybudowanie ołtarza w powstającej nowej kaplicy pw. Matki Bożej Fatimskiej. W związku ze spotkaniami kolędowymi, przez cały styczeń po Mszach świętych nie ma nabożeństw. Nie ma również poniedziałkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Cały rozkład kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Jeśli komuś nie pasuje wyznaczony dzień to prosimy by przybył na kolędę w dowolnie wybranym dniu kolędowym.

 

  1. Prosimy o przekazywanie 1% podatku od dochodu na budowę windy do naszego kościoła. Na stolikach wyłożone są karki z informacją na ten temat.

 

  1. Próba zespołu młodzieżowego „Fide Deo” w niedzielę o godz. 11 w kościele.

 

  1. W szklanym naczyniu na stoliku znajdują się karteczki z fragmentami Pisma Świętego. Zachęcamy by rozważyć wylosowane Słowo Boże.

 

  1. Przed kościołem można nabyć książkę poświęconą św. Józefowi. Obecny rok został ogłoszony rokiem św. Józefa.

 

  1. Zmarli nasi parafianie śp. Tadeusz Parowicz z ul. Łomżyńskiej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 9:45 a pogrzeb na Junikowie o godz. 11:50. śp. Anna Bogajewicz z ul. Warszawskiej. Msza św. pogrzebowa nie została zamówiona. Pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10. Wieczny odpoczynek…