Ogłoszenia Duszpasterskie 04.03.2018

 

 1. W najbliższą sobotę i niedzielę rozpoczynamy święte rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Andrzej Juchniewicz oblat, który jest kustoszem sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie koło Smoleńska. Rekolekcje potrwają do środy włącznie.
 2. Daninę diecezjalną składamy podczas Wielkiego Postu w czasie Mszy świętych lub Gorzkich Żalów.
 3. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na budowę windy w naszym kościele. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku przy gazetach.
 4. Składka remontowa i inwestycyjna będzie przeprowadzona za tydzień. W intencji dobrodziejów naszej parafii odprawimy Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10:00.
 5. Pani od szatek dla dzieci pierwszokomunijnych będzie wydawać alby w sobotę 10 marca od godz. 15:00 do 17:00 w sali portretowej. Jeśli ktoś jeszcze chce zamówić albę to prosimy także o przybycie.
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych będzie również w sobotę 10 marca o godz. 17:00 w górnym kościele.
 7. Nabożeństwa w najbliższym tygodniu:
 • Do Bożego Miłosierdzia – wtorek po Mszy o godz. 18:00
 • Różaniec święty – środa godz. 17:30
 • Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy o godz. 18:00
 • Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek godz. 17:00
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – piątek godz. 18:30
 • Gorzkie Żale – niedziela godz. 17:00
 1. Za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca będzie odprawiona Msza św.        w poniedziałek o godz. 18:00. Różaniec będzie odmawiany w tym dniu o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy członków tej Wspólnoty oraz wszystkich chętnych.
 2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i w środę od godz. 16:00 do 17:00 i w piątek od godz. 9:00 do 10:00.
 3. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu: Caritas – środa godz. 17:00, Krąg Biblijny – czwartek godz. 19:00 – probostwo, Duszpasterstwo Młodzieży Radość – piątek godz. 19:00 – sala portretowa, ministranci – sobota godz. 10:00 – sala portretowa, zespół dziecięcy – niedziela godz. 9:30, zespół młodzieżowy – niedziela godz. 11:00
 4. Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazety „Wokół Odkupiciela” z piękną okładką z księdzem Arcybiskupem, który na ręce Redaktora Naczelnego złożył takie pismo: „Zespołowi Redakcyjnemu oraz Czytelnikom Pisma Parafii Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu Wokół Odkupiciela – z okazji 25-lecia istnienia – dziękując za niezwykle wierną i pełną oddania pracę, życzę, by zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej stawało się inspiracją do kształtowania osobistej postawy, która pozwoli związać codzienność z Chrystusem i otwierać serce na każdego człowieka. Z pasterskim błogosławieństwem  + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański.” Gorąco zachęcamy do nabycia!
 1. Caritas Parafialna organizuje paczki żywnościowe na święta dla ubogich. Żywność można kupić i złożyć do specjalnego koszyka, który od poniedziałku będzie w Chacie Polskiej przy ul. Warszawskiej. Można również przynosić żywność w poniedziałki od godz. 16:00 do 17:30 do biura parafialnego gdzie w tym czasie mają dyżur osoby z naszego caritasu.
 2. Przypominamy o „Przewodniku Katolickim” oraz „Małym Przewodniku Katolickim” dla dzieci.
 3. Zmarli nasi parafianie: ś.p. Józef Król z ul. Toruńskiej i ś.p. Helena Radziwanowska – Treszel z ul. Mińskiej. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu.

Wieczny odpoczynek…..