Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019

 

  1. Dzisiaj zbiórka przed kościołem na Caritas Parafialną.
  2. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Nasz diakon Filip Byczyński skierował do naszej parafii następujące zaproszenie: „Dzieląc się radością z tego, że przyjmę Sakrament Święceń w stopniu prezbiteratu, zapraszam całą Wspólnotę Parafialną Chrystusa Odkupiciela na uroczystą Mszę świętą, podczas której, z rąk J.E. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego przyjmę Święcenia Kapłańskie, dnia 1 czerwca o godz. 10 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu oraz na Mszę św. Prymicyjną, dnia 2 czerwca o godz. 12, którą odprawię w kościele parafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu. Z prośbą o modlitwę, dk. Filip Byczyński. Diakon prosi by zamiast kwiatów złożyć ofiarę do puszki dla oo. Benedyktynów z Biskupowa. Bardzo prosimy by na Mszy św. prymicyjnej nie zabrakło żadnej wspólnoty parafialnej i tych, którzy chcą podziękować Bogu za dar kapłaństwa księdza Filipa.
  4. Wspólne wyjście DM Radość oraz ministrantów na święcenia kapłańskie w katedrze, w sobotę o godz. 8.45, sprzed kościoła.
  5. Nabożeństwo majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki po Mszy św. do godz. 19:30. Różaniec w środę o godz. 17:30. Apel Jasnogórski w soboty o godz. 21. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedziele o godz. 7:30.
  6. Spotkania grup duszpasterskich w najbliższym tygodniu: ministranci starsi – czwartek godz. 19; DM Radość – piątek godz. 19; Duszpasterstwo Boże Dzieciaki – w niedzielę godz. 11.30 zbiórka przed probostwem (dzieci będą nieść girlandę wokół ks. neoprezbitera podczas prymicji); zespół młodzieżowy Fide Deo – niedziela godz. 11
  7. Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w 1 i 3 środę miesiąca o godz. 18:30.
  8. Rodzice młodzieży, która należy do Duszpasterstwa Młodzieży Radość będą mieć spotkanie w piątek 7 czerwca. O godz. 19 będzie Msza św. za Rodziców i całą Rodzinę młodzieży z DM a po Mszy św. spotkanie w salce duszpasterstwa. Bardzo prosimy o przybycie.
  9. Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Prosimy chętnych o fundowanie nagród a także o przynoszenie fantów do zakrystii lub do biura parafialnego. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich pragnących pomóc w organizacji festynu będzie 5 czerwca o godz. 19. Podczas tegorocznego festynu zaśpiewa dla nas zespół Siewcy Lednicy.