Wielki czwartek rozpoczyna okres Triduum Paschalnego, który trwa do Niedzieli Zmartwychwstania, jest to najświętszy i najważniejszy okres w roku liturgicznym Kościoła Katolickiego. W Wielki Czwartek Kościół wspomina Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami. Podczas Ostatniej Wieczerzy Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa, na pamiątkę tego wydarzenia, w naszym kościele ks. Proboszcz dokonał obmycia stóp dwunastu wybranym mężczyznom, gest ten przypomina o chrześcijańskim obowiązku wzajemnej służby. Wielki Czwartek to dzień kapłański, dziękujemy w tym dniu Naszym Kapłanom za ich służbę dla Kościoła Świętego i dla parafian. Ksiądz Marcin odczytał dekret nominacyjny Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Zbigniewa Zielińskiego, nadający godność kanonika naszemu proboszczowi ks. dr. Marianowi Sikorze.
Tekst i zdjęcia: Renata i Julian Dworzeccy













































